Vitamíny z črepníka

Nepotrebujeme nevyhnutne poľné lány či záhradné záhony. Čerstvú zeleninu si môžeme vypestovať aj v črepníku na lodžii. A zmestí sa do neho aj exotický svet citrónovníka. S bylinkami vystačíme aj bez balkóna. Arómu a chuť, ktorá vylepší omáčku, polievku či pečenú sekanú, si môžeme dopestovať na poličke v kuchyni.                                      (foto: www.pixabay.com)

Články

19.04.2021 12:19
Zelený domov – Vitamíny z črepníka   Mladá cibuľka je chutnou súčasťou zdravých raňajok alebo studenej večere a zároveň zdrojom množstva...
10.03.2021 10:57
Zelený domov – Vitamíny z črepníka   Už sa slnko pomaly derie spoza mrakov a ohrieva zem, blíži sa obdobie, keď si budete môcť mali zasadiť zeleninu....
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Plantáž priamo na balkóne či lodžii

Nevlastníte žiadnu záhradu a túžite sa venovať záhradkárskym aktivitám? Ak máte balkón alebo lodžiu, môžete s týmto užitočným koníčkom pokojne začať. A počas celej sezóny budete mať radosť z reďkovky alebo z čili papričiek. A aké druhy zeleniny môžete v črepníkoch pestovať? Osvedčili sa aj rajčiaky, zíde sa vám pár tipov na pestovanie. A kto si trúfne, môže si založiť malú farmu na pistácie či arašidy. A zabudne na obchod.

 

WEB pre celú rodinu

Facebook

Vypestujte si oriešky

Overený rozmarín

  

Mexické chute

Mangold ako špenát

Pestujeme bylinky

Zber rebarbory

Počas celého roka

 

Trúfnime si na citrusy

Po sezóne

Rajčiaky sú jednoročná rastlina, ktorá vydrží od jari do neskorej jesene. Ešte pre príchodom mrazov ju vyberieme zo zeme aj s koreňmi a zavesíme do chladnej komory alebo pivnice. Zostávajúce plody sa tak lepšie uchovajú. Keď oberieme posledné, rastlinu zlikvidujeme.

Kontakt

magazín Doma a Rada domarada@gmail.com