Váza plná kvetov

Dostať krásnu kyticu na narodeniny je záväzkom. Preto robíme všetko preto, aby kvietky odrezané od prirodzeného zdroja energie vydržali čo najdlhšie. Poznáme však skutočne účinné spôsoby, ako predĺžiť život kráse uväznenej v sklenenej váze? Možno im škodí aj nevhodná kombinácia zvolených druhov.

(foto: goodfon)

Články

18.03.2021 11:06
Zelený domov – Váza plná kvetov   K typickým symbolom Veľkej noci patria aj bahniatka. Ako poslovia prebúdzajúcej sa jari  ideálne dokresľujú...
12.03.2021 15:56
Zelený domov – Váza plná kvetov   Na jar sa všetci tešia a s rovnakým nadšením vnímajú typických poslov tohto ročného obdobia nabitého vitalitou...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Vonavý i liečivý orgován

Neodolateľne voňavý orgován nás už pár dní obšťastňuje najmä v južných častiach Slovenska. Máme preto príležitosť skrášliť interiér bohatými a farebne príťažlivými kyticami. No orgován nielen len synonymom krásy, ale aj zdravia, dajú sa z neho variť liečivé čaje a odvary alebo pripraviť orgovánový olej s terapeutickými vlastnosťami. A orgovánové kvety majú miesto aj v kuchyni. Z lupienkov sa dá pripraviť chutný sirup, aromatický cukor a chuťovo výrazný džem a iné sladké dobroty.

 

WEB pre celú rodinu

Facebook

Jarné aranžmány

Fialky inak

Namiesto sklenenej

V letných dňoch, keď slnko ostro páli a opiera sa aj o kvetinový aranžmán v interiéri, odporúča sa nedávať rezané kvety do sklenenej vázy. Vhodnejšia je keramická, kamenná alebo kovová nádoba, v ktorých sa voda tak rýchlo neprehrieva. Sklo je príliš priehľadné a vplyvom slnečných lúčov sa rýchlejšie štartujú hnilobné procesy vo vode, ktoré skracujú kvetinám život. (foto: www.morguefile.com)

Symbol energie

Pre čerstvosť kytice

Nebezpečné narcisy

Pozor na obľúbený jarný kvet, keď je súčasťou kombinovaných kytíc. Ak dostaneme kombinovanú z viacerých druhov kvetov, narcisy radšej oddeľme a naaranžujme ich v inej váze. Produkujú totiž jedovaté látky, ktoré môžu ostatné rezané kvety rýchlo zničiť.

To je nápad!

Chystáte sa gratulovať k narodeninám alebo na svadbu a čaká vás cesta autom, ktorú s vami musí prežiť v zdraví aj kytica kvetov? Poradíme, ako rezaným kvetom zachovať sviežosť. Pohľadajte farebný balónik, ktorý zostal po detskej oslave, a do sfúknutého nalejte asi deci vody. Potom ho natiahnite na stonky kvetov a upevnite dobre gumičkou. (foto: publicdomainpictures.net)

Kontakt

magazín Doma a Rada domarada@gmail.com