Pestujeme rastliny

Návrat k prírode, aj tak možno pomenovať ambície niektorých gazdiniek vypestovať vo vlastnej domácnosti arborétum, botanickú záhradu či dokonca džungľu. Na druhej strane, ani sterilný interiér bez jediného živého zeleného lístka nie je ideálom. Rubrika o pestovaní rastlín v byte bude o hľadaní vzácnej rovnováhy medzi štýlom života človeka a sympatickými predstaviteľmi flóry.

(foto: pixabay)

Vybrali sme

Články

22.03.2021 14:02
Zelený domov – Pestujeme rastliny   K jari nepochybne patria veľkonočné sviatky. A čo takto skĺbiť tieto...
26.02.2021 09:48
Zelený domov – Pestujeme rastliny   Možno si niektorí čitatelia spomenú na políčka za školou, kde pani učiteľky...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Ako na priedomí u starej mamy

Rovnako to budete mať, keď si vysadíte klasické kvetinové symboly minulosti. Pre niekoho sú to v prvom rade muškáty za oknom, inému pripomenú atmosféru domova záplavy petúnií viacerých farieb. Alebo bledomodré či ružové hortenzie, ktoré sú tradičným kvetom predzáhradky ako pri vidieckych tak mestských domoch.

 

WEB pre celú rodinu

Facebook

Nádejne jarný

Záhrada už čaká

Flóra v jeseni

Pôvabná modrica

Aj do kúpeľne

 Správne zalievanie 

Najmenšia záhradka

Flóra v zime

Prach listom škodí

Filtrujú ovzdušie

Pestované izbové rastliny, najmä veľkolistné, opeknejú, keď im listy občas vyleštíme kúskom vaty namočenej do mlieka alebo olivového oleja. Máme dôvod rozmaznávať ich. Veď okrem skrášľovania sú aj prínosom pre zdravé bývanie. Zvyšujú výskyt kyslíka v interiéri, pohlcujú naopak dusík a podpisujú sa pod lepšu vlhkosť.

Kontakt

magazín Doma a Rada domarada@gmail.com