ZELENÝ DOMOV

Sme deti prírody. Kedysi sme svoj ľudský osud snívali zakomponovaní priamo do nej. Už samotným typom obydlia. Od jaskyne cez chyže z tŕstia až po chalupy s drevenými hradami, v ktorých to voňalo zelenými údoliami či horskými svahmi. O aróme sušených hríbov a bazy nehovoriac. Dobrá správa, znovu sa k matke prírode vraciame a svoje moderné príbytky nechávame s vkusom kvitnúť našskou i exotickou zeleňou a rozvoniavať tradičnými bylinkami.

(foto: freedigitalphoto)

Náš tip

Čo možno u ruži neviete...

Koniec jari je tým správnym časom, keď záhony ruží v záhradách rozkvitnú do krásy. Bol to odjakživa obdivovaný kvet, priam symbol dokonalosti. Viete, akú má históriu? A viete, že ruža je aj zdrojom vitamínov a používa sa pri varení či pri riešení artritídy, hojenia rán a ďalších zdravotných problémov? Pre milovníkov tohto kráľovského kvetu máme inšpiráciu pre niekoľko interiérových dekorácií s ružou v hlavnej úlohe.

 

WEB pre celú rodinu

Facebook

Záplavy petúnií

Ovocie z balkóna

Svieže aranžmány

Rozkvitnutá terasa

Vysievame zeleninu

Ako od záhradníka

Zelený domov   Pestovateľské minimum pre amatérov a užitočné rady pre úspešné šľachtenie izbových rastlín, niektorých druhov zeleniny či korenín a byliniek v kvetináči.   Proti škodcom izbových rastlín môžeme účinne bojovať cesnakom. Stačí zastrčiť strúčik do zeminy v každom...

Radosť z reďkovky

Klasická hortenzia

Zaujímavý mangold

Symbol krásy

Kontakt

magazín Doma a Rada domarada@gmail.com