ZELENÝ DOMOV

Sme deti prírody. Kedysi sme svoj ľudský osud snívali zakomponovaní priamo do nej. Už samotným typom obydlia. Od jaskyne cez chyže z tŕstia až po chalupy s drevenými hradami, v ktorých to voňalo zelenými údoliami či horskými svahmi. O aróme sušených hríbov a bazy nehovoriac. Dobrá správa, znovu sa k matke prírode vraciame a svoje moderné príbytky nechávame s vkusom kvitnúť našskou i exotickou zeleňou a rozvoniavať tradičnými bylinkami.

(foto: freedigitalphoto)

Náš tip

Horúco okolo chladných snežienok

Mnohí sa už pýtajú, kedy sa dočkáme poslov jari? Už je čas pre prvé snežienky so snehovo-bielymi kvietkami. Nechcete riskovať pokutu za natrhanie kytičky v lese v chránenej oblasti alebo je vám ľúto krátkeho života tejto rastlinky? Tak si vypestujte snežienky na záhrade.

 

WEB pre celú rodinu

Záhrada vo februári

Bylinková žatva

Po celý rok

Ako od záhradníka

Zelený domov   Pestovateľské minimum pre amatérov a užitočné rady pre úspešné šľachtenie izbových rastlín, niektorých druhov zeleniny či korenín a byliniek v kvetináči.   Proti škodcom izbových rastlín môžeme účinne bojovať cesnakom. Stačí zastrčiť strúčik do zeminy v každom črepníku. Obávame sa, že sa nám prevrhne vyššia váza úzkeho tvaru? Stačí malý trik – na jej dno uložíme pár kamienkov, ktoré vytvoria rovnováhu...

Jarné aranžmány

Symbol krásy

Vitamíny z črepníka

Kontakt

magazín Doma a Rada domarada@gmail.com