ZELENÝ DOMOV

Sme deti prírody. Kedysi sme svoj ľudský osud snívali zakomponovaní priamo do nej. Už samotným typom obydlia. Od jaskyne cez chyže z tŕstia až po chalupy s drevenými hradami, v ktorých to voňalo zelenými údoliami či horskými svahmi. O aróme sušených hríbov a bazy nehovoriac. Dobrá správa, znovu sa k matke prírode vraciame a svoje moderné príbytky nechávame s vkusom kvitnúť našskou i exotickou zeleňou a rozvoniavať tradičnými bylinkami.

(foto: freedigitalphoto)

Náš tip

Ako na priedomí u starej mamy

Rovnako to budete mať, keď si vysadíte klasické kvetinové symboly minulosti. Pre niekoho sú to v prvom rade muškáty za oknom, inému pripomenú atmosféru domova záplavy petúnií viacerých farieb. Alebo bledomodré či ružové hortenzie, ktoré sú tradičným kvetom predzáhradky ako pri vidieckych tak mestských domoch.

 

WEB pre celú rodinu

Facebook

Rozkvitnutá terasa

Ovocie z balkóna

Jarné aranžmány

Vysievame zeleninu

Ako od záhradníka

Zelený domov   Pestovateľské minimum pre amatérov a užitočné rady pre úspešné šľachtenie izbových rastlín, niektorých druhov zeleniny či korenín a byliniek v kvetináči.   Proti škodcom izbových rastlín môžeme účinne bojovať cesnakom. Stačí zastrčiť strúčik do zeminy v každom črepníku. Obávame sa, že sa nám prevrhne vyššia váza úzkeho tvaru? Stačí malý trik – na jej dno uložíme pár kamienkov, ktoré vytvoria rovnováhu s umiestnenými kvetmi. Ak plánujeme zasadiť...

Čary s hyacintom

Symbol krásy

Zaujímavý mangold

Kontakt

magazín Doma a Rada domarada@gmail.com