Zdravé bývanie

Darmo sa kŕmime množstvom vitamínov, vyhýbame sa všetkým nezdravým jedlám, pravidelne cvičíme a odolávame vôni tabaku. Kolená nám môže podlomiť aj spanie na zlom matraci, práca pri nesprávnom osvetlení a život v interiéri plnom alergénov, plesní či iných skrytých nepriateľov. K utužovaniu zdravia potrebujeme aj zdravé prostredie. Hoci s extrémnou hygienou to tiež netreba preháňať. Skúsme hľadať zlatú strednú cestu.

(foto: everystockphoto)

Vybrali sme

Články

03.02.2021 17:45
Zdravie a krása – Zdravé bývanie   Najlepšou ochranou pred alergickou reakciou je okrem liečby prevencia. Vhodné...
24.10.2020 09:30
Zdravie a krása – Zdravé bývanie   Už v tento víkend nás čaká opäť zmena z letného času na zimný. V nedeľu skoro ráno...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Naučíme sa chrániť si zdravie?

Aktuálna pandémia vírusu Covid-19 nás núti už takmer rok meniť svoj štýl života, ale aj rozmýšľania. Ako sa izolovať v práci od kolegu, ktorý vykazuje symptómy chrípky, kde všade môžu striehnuť baktérie v našom inak bezpečnom domove a ako si vyrobiť dezinfekciu z domácich zdrojov, pretože v drogériách je chronicky vypredaná. A zaujímajú nás viac témy súvisiace s dostatočnou imunitou, lebo iba silný organizmus môže byť pascou pre bacily. Naučí nás teda corona vírus konečne umývať si ruky správne?

 

WEB pre celú rodinu

Umývame si ruky

Domáca dezinfekcia

Otrokmi počítača?

Baktérie v kúpeľni

Kde ich hľadať

Ideálne teploty

predsieň: 18°C

kuchyňa: 17-19°C

komora: 14°C

obývačka: 20-21°C

spálňa: 18-20°C

detská izba: 20°C

kúpeľňa: 24°C

Mobil nepriateľom?

Triky proti nevoľnosti

Spánok v čistom

Hluční susedia?

Duel s budíkom 

Ak nás tikanie budíka na nočnom stolíku vyrušuje pri zaspávaní, ľahká pomoc. Jednoducho ho priklopíme väčším pohárom, ktorý stlmí tikot, ale neizoluje nás zvukovo od ranného zvonenia.

Kontakt

magazín Doma a Rada domarada@gmail.com