Keď lieči príroda

Nemusíme byť babkami korenárkami. Stačí spoznať liečivé účinky užitočných rastliniek a v prípade prechladnutia, bolesti hlavy alebo iného zdravotného problému si ich ako balzam dopriať sebe či svojim blízkym. Príroda je mocná čarodejka a my ako usilovní učni za ňou nemusíme zaostávať. A ak si osvojíme aj ostatné domáce recepty na bežné zdravotné trápenia, môžeme pokojne ašpirovať na profesiu amatérskych rodinných lekárov.

(foto: everystockphoto)

Vybrali sme

Články

30.03.2021 18:25
Zdravie a kozmetika – Keď lieči príroda   Objavujeme staré, ale dobré veci. K takým patria aj symboly...
15.01.2021 14:50
Zdravie a krása – Keď lieči príroda   Nie všetko, čo sa blyští, je zlato. A naopak, nie všetkého sa...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Spoľahnite sa na jarné menu

Príroda okrem iných zdrojov vzácnych látok ponúka aj tak často zatracovanú žihľavu. Pre niekoho burina, ktorá bolestivo popŕhli, pre iného pomoc z prírody, pretože táto rastlina rieši mnohé zdravotné problémy. A dokonca si môžeme z nej pripraviť polievku, plnku alebo nátierku so žihľavou. Hotové žihľavové hody - chutné a zdravé zároveň.

 

WEB pre celú rodinu

Facebook

Proti nádche

Pre dobrý dych

Zahrejú najlepšie

Citrónová pomoc

Granátové ako liek

Presná rada problém vyrieši

Zdravie a krása - Keď lieči príroda   Aníz je obľúbené korenie pri príprave dezertov, krémov a pečiva, odvar z neho však je výborný pri ťažkostiach s nespavosťou, so žalúdočnou nevoľnosťou...

Po domácky liečení

Zdravší s ananásom

Triky s tvarohom

Z byliniek môžeme vylúhovaním získať

ODVAR – bylinky varíme v prikrytej nádobe v určenom množstve vody predpísaný čas, potom výluh necháme stáť do vychladnutia a napokon cez sitko precedíme.
ZÁPAR – bylinky prelejeme predpísaným množstvom vriacej vody a necháme stáť v prikrytej nádobe asi 20 minút, potom cez sitko precedíme.
MACERÁT – bylinky prelejeme studenou vodou (prípadne olejom alebo liehom) a necháme stáť predpísaný čas (niekoľko hodín, dní či týždňov). Nakoniec precedíme cez papierový filter na kávu.

Kontakt

magazín Doma a Rada domarada@gmail.com