Keď lieči príroda

Nemusíme byť babkami korenárkami. Stačí spoznať liečivé účinky užitočných rastliniek a v prípade prechladnutia, bolesti hlavy alebo iného zdravotného problému si ich ako balzam dopriať sebe či svojim blízkym. Príroda je mocná čarodejka a my ako usilovní učni za ňou nemusíme zaostávať. A ak si osvojíme aj ostatné domáce recepty na bežné zdravotné trápenia, môžeme pokojne ašpirovať na profesiu amatérskych rodinných lekárov.

(foto: everystockphoto)

Vybrali sme

Články

15.01.2021 14:50
Zdravie a krása – Keď lieči príroda   Nie všetko, čo sa blyští, je zlato. A naopak, nie všetkého sa...
20.07.2020 11:14
Zdravie a krása – Keď lieči príroda   Hotová idylka. Zájsť s košíkom alebo kanvičkou v ruke do lesa...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Figové a datľové zdravíčko

Ani zima nemusí byť chudobná na zdroje vitamínov. Sušené ovocie je nielen chutné, ale aj zdravé. Či už uprednostňujeme exotické datle , čo je doslova medicína na tanieri alebo figy, prípadne máme radšej domáce sušené slivky  či tradičnú slovenskú sladkosť - hrozienka. Mimochodom viete, že figy zmierňujú bolesť zubov a datle sú vzpruhou pre svaly

 

WEB pre celú rodinu

Proti nádche

Pre dobrý dych

Zahrejú najlepšie

Citrónová pomoc

Granátové ako liek

Presná rada problém vyrieši

Zdravie a krása - Keď lieči príroda   Aníz je obľúbené korenie pri príprave dezertov, krémov a pečiva, odvar z neho však je výborný pri ťažkostiach s nespavosťou, so žalúdočnou nevoľnosťou a s kašľom. Tí, ktorým veľmi nechutí a do...

Po domácky liečení

Zdravší s ananásom

Triky s tvarohom

Z byliniek môžeme vylúhovaním získať

ODVAR – bylinky varíme v prikrytej nádobe v určenom množstve vody predpísaný čas, potom výluh necháme stáť do vychladnutia a napokon cez sitko precedíme.
ZÁPAR – bylinky prelejeme predpísaným množstvom vriacej vody a necháme stáť v prikrytej nádobe asi 20 minút, potom cez sitko precedíme.
MACERÁT – bylinky prelejeme studenou vodou (prípadne olejom alebo liehom) a necháme stáť predpísaný čas (niekoľko hodín, dní či týždňov). Nakoniec precedíme cez papierový filter na kávu.

Kontakt

magazín Doma a Rada domarada@gmail.com