ZDRAVIE A KRÁSA

Prichádzame na svet s plačom, ale zdraví a svieži. Svoje telo však nerozmaznávame, neberieme ohľad na svoje srdce, chrbticu ani pľúca. Spočiatku z nevedomosti, neskôr z lenivosti a napokon už z ignorancie. Nevypláca sa. Živý organizmus má svoje hranice a tie my pričasto prekračujeme. A tak nás postupne začnú sužovať kdejaké choroby a pľuhavstvá. Až keď horí, hasíme. Nedobré rozhodnutie. Možno je lepšie svoje limity poznať. Veď ešte sa celé tie roky koríme ďalšej povinnosti - stíhame byť aj krásni. Dosť veľké sústo na celý život. Najmä pre neinformovaných. 

(foto: pixabay)

Náš tip

 

Vonavý i liečivý orgován

Neodolateľne voňavý orgován nás už pár dní obšťastňuje najmä v južných častiach Slovenska. Máme preto príležitosť skrášliť interiér bohatými a farebne príťažlivými kyticami. No orgován nielen len synonymom krásy, ale aj zdravia, dajú sa z neho variť liečivé čaje a odvary alebo pripraviť orgovánový olej s terapeutickými vlastnosťami. A orgovánové kvety majú miesto aj v kuchyni. Z lupienkov sa dá pripraviť chutný sirup, aromatický cukor a chuťovo výrazný džem a iné sladké dobroty.

 Čo všetko by mala obsahovať domáca lekárnička, aby vás nezaskočila menšia nehoda alebo iný zdravotný problém, sa dočítate na stránke
Prvá pomoc.

 

WEB pre celú rodinu

Facebook

Až naprší...

Pomôže žihľava

Kĺbová bolesť

Po chrípke

Pomoc z komory

Domáce recepty na kozmetické tipy, riešenie hygienických rébusov či liečenie zdravotných neduhov prírodou prinášajú rubriky stručných námetov a užitočných rád.

Hazard so zdravím

Nesprávny životný štýl je príčinou mnohých zdravotných ťažkostí. K najväčším rizikám patrí vysoký krvný tlak a hladina cholesterolu, obezita, nedostatok pohybu, stres, fajčenie, alkohol a drogy.

Jarný plán

Ako stárnu oči

Peľová alergia

Tráviace ťažkosti

Kontakt

magazín Doma a Rada domarada@gmail.com