Rady z kuchyne 

Nedarí sa nám pripraviť dobrá domáca majonéza a vrchnáky zaváracích pohárov sa vždy ako naschvál zaseknú? Pomôžeme odstraňovať všetky drobné i väčšie nehody v kuchyni a poradíme navyše, čo by nemalo chýbať v základnej kuchynskej výbave alebo ako sa zbaviť výrazných pachov po kuchtení. Odtajníme tiež múdre finty, ako otvárať ustrice alebo úspešne ošúpať gaštany. A mnohé ďalšie.

(foto: pixabay)

Vybrali sme

Články

09.06.2021 14:28
Varenie – Rady z kuchyne   Plastové obaly sú obľúbené, dokážu vyriešiť viaceré rébusy na uloženie potravín....
10.05.2021 13:22
Varenie – Rady do kuchyne   Aj vy máte občas dilemu, keď sa snažíte zvoliť vhodný druh pochutiny pri pulty...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Zelenina na pracovnej doske

Paprika čerstvo odtrhnutá alebo odrezaný listový šalát,  také chutia najviac. Teraz na konci zimy by sme si zeleninu mali dopriať čo najčastejšie. Či už uvaríme zeleninovú polievku alebo si pripravíme správne kombinovaný šalát a tiež chutnú zálievku. Vieme však s plodmi správne manipulovať, aby sme nestrácali vzácne vitamíny? Šikovné finty pomožu sa v tejto fáze varenia zorientovať.

 

WEB pre celú rodinu

Facebook

Vybavenie kuchyne

Kupujeme mäso

Problémy s obalmi


Aj vy sa často hneváte pri manipulácii s tetrapackom, keď vám neplánovite vyšpľachne na obrus či nohavice pomarančový džús alebo mlieko? Ľahká pomoc. Stačí na opačnej strane, ako na krabicovom mlieku urobíme otvor, vyvŕtať dve dierky a fyzika nám pomôže, aby ani kvapka nevyšla nazmar.

Vysypané zo zástery

Varenie - Rady z kuchyne   Ako neplakať pri krájaní cibule? Treba ju na chvíľu ponoriť do vriacej a potom do studenej vody. Tým sa stlmí ostrý zápach, ktoré spôsobujú sírne silice. Aj na chren, pri strúhaní ktorého zvykneme tiež roniť krokodílie slzy, máme dobrú fintu. Po ošúpaní ho uložíme na dve hodiny do...

Studený bufet

Šanca pre zvyšky

Vyrobme si syr

Ostré nože

Riady do mikrovlnky

Pri ohrievaní jedla v mikrovlnnej rúre by sme nemali používať taniere so zlatou alebo striebornou dekoráciou, pretože tieto kovy sú vodivé a preto hrozí elektrický výboj. Nepatria tam ani nádoby zo skla alebo kovu. Vhodné sú všetky riady z porcelánu, keramiky a plastu.

Kontakt

magazín Doma a Rada domarada@gmail.com