Upratovanie a údržba

Na prvý pohľad jednoduchá vec. Metlu a prachovku zvládne predsa každý. No na súčasné sofistikované domácnosti treba ísť premyslene. Dokonalý dizajn, perfektné spotrebiče, nové materiály, to všetko si žiada vhodný spôsob údržby. Nechceme predsa, aby nešetrným zaobchádzaním umývačka riadu predčasne skolabovala alebo aby drahý kávovar po polročnej prevádzke zabojkotoval. Učme sa postupne, ako vhodnou starostlivosťou predĺžiť životnosť všetkých osobných predmetov i ostatných vecí potrebných pre každodenný život.

(foto: pixabay)

Vybrali sme

Články

16.04.2021 15:31
Domácnosť – Upratovanie a údržba   Posledné dni nás opäť schladili a prinútili vybrať z botníka...
22.03.2021 11:16
Domácnosť – Upratovanie a údržba   Alergie sa stávajú súčasťou života mnohých rodín. A platí to aj pre...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Dáždnik na jarný dáždik

Ako sa ukazuje, jar nie je a ani nebude meteorologicky veľmi stála. Prichádzajú aj daždivejšie dni. Vtedy sa hodí šikovný dáždnik v dobrej kondícii, preto by sme ho správne čistiť. Ale ani tie staršie, ktoré už svoje odslúžili, netreba vyhadzovať. Zo starého dáždnika sa dá urobiť viac užitočných pomôcok v domácnosti. Ochráni stenu pri rosení izbových rastlín či jedlo pred muchami podávané v prírode.

 

WEB pre celú rodinu

Facebook

Čistíme kachličky

Chata po sezóne

Prírodné čistenie

Kožená obuv

Ako umývať sklo

Čistá domácnosť

Domácnosť - Upratovanie a údržba Ak nám zmokla kabelka, môžeme ju pred znehodnotením zachrániť rovnako, ako to robíme pri navlhnutých topánkach. Vypcháme ju pokrkvanými novinami a necháme poriadne vyschnúť. Samozrejme, že najprv ...

Pre lesk zrkadla

Poriadok v skrini

Ako čistiť nerez

Operatívne riešenia

Čistíme porcelán

Kontakt

magazín Doma a Rada domarada@gmail.com