Nevítaný hmyz

... a iná domáca nezvaná háveď. Či už muchy, mole alebo komáre, komu by nevadili. Možno ešte tak na deke v prírode alebo na stole v záhradnej reštaurácii. Ale doma sa stávajú úhlavnými nepriateľmi. Povieme si preto podstatnú vec – ako úspešne odolávať rybičkám a nadobro sa zbaviť faraónov, potkanov či iných škodcov, ktorí nie sú v žiadnom dome alebo byte vítaným hosťom.

(foto: pixabay)

Vybrali sme

Články

08.06.2020 10:00
Domácnosť – Nevítaný hmyz   Napriek dokonalému súladu v komunikácii a perfektnej organizácie práce mravčej kolónie...
02.05.2019 20:46
Domácnosť – Nevítaný hmyz   Zaujal vás v interiéri drobný poletujúci hmyz? Ak ešte komáre nemajú sezónu, záhada bude...
22.07.2018 12:39
Domácnosť – Nevítaný hmyz   Tráviť krásne letné mesiace nemusíme iba pri mori. Dobrou voľbou je aj prírodné prostredie. No...
20.06.2016 14:41
Domácnosť – Nevítaný hmyz   V týchto dňoch výdatne pršalo a blížia sa horúcejšie dni.  Ideálny čas na dokončenie...
13.06.2016 16:40
Domácnosť – Nevítaný hmyz   Nekonečné odháňanie dotieravých komárov, ktoré zvyknú otravovať najmä k večeru, to pozná...
1 | 2 >>

 

WEB pre celú rodinu

Facebook

Pozor na mole!

Komáre útočia

Bodnutí žihadlom

Ocot muchy odradí

Ani dotieravé muchy nie sú v žiadnom príbytku príjemnou návštevou. Odradiť ich vletieť práve do nášho okna pomôže kvetináč s bazalkou alebo levanduľou umiestnený na parapete. Ak otravujú v kuchyni, stačí kvapnúť pár kvapiek octu na teplý sporák, ostrá vôňa ich odpudí.

Vyskúšali iní, môžeme aj my

Domácnosť - Nevítaný hmyz   Ohrozujú naše zásoby v komore mole? Najprv preveríme, kde by sa mohli vyskytovať a kontaminovanú múku, ovsené vločky, orechy alebo strukoviny nekompromisne vyhodíme. A potom na poličky poukladáme pár bobkových listov, ktorých vôňu tento hmyz neznáša. A účinným bude aj vrecúško so sušenými kvetmi levandule, ktoré svojou prenikavou vôňou vyháňajú z našich skríň aj roztoče. Vínne...

Problém s faraónmi?

Baza odradí hlodavce

Ak máte doma štvornohých votrelcov, skúste im ponúknuť hostinu v podobe listov bazy čiernej. Napriek tomu, že je to prírodná lekáreň, ktorá vracia človeku zdravie, na hlodavcov pôsobí odpudivo. Ak už nejaký čas bojujete s krtkom vo vašej záhrade, vložte do jeho chodbičky za hrsť bazových listov.

Mätou proti mravcom

Trávia vás zástupy drobných a húževnatých mravcov, ktorí korzujú cez vašu kuchyňu alebo komoru? Skúste zviazať pár usušených vetvičiek mäty a zavesiť ich v miestnostiach, kde ste háveď zaregistrovali.

Kontakt

magazín Doma a Rada domarada@gmail.com