Čo so škvrnami

Malá nepríjemnosť, veľká škoda. No možno stačí rýchla reakcia so správne zvolenou pomôckou. A po škvrne z červeného vína na koberci alebo po stopách púdru na pulóvri nezostane ani stopy. Ani jesť na pohovke sa nevypláca, mapa farebných fliačikov prezradí týždňové menu majiteľa. Poďme si s nimi poradiť. 

(foto: publicdomainpictures)

Články

09.04.2017 15:36
Domácnosť - Čo so škvrnami   Opäť vás nazlostil syn, ktorý ako vždy prebehol všetky miestne mláky a prišiel...
16.12.2016 09:23
Domácnosť - Čo so škvrnami   Vianočné stolovanie si žiada aj sviatočné prestieranie a obrus, ktorý odkladáme...
13.02.2015 14:17
Domácnosť – Čo so škvrnami   Menšia nepozornosť a problém je na svete. Deci vína alebo lyžička horčice sa ku...
<< 1 | 2 | 3 | 4 >>

Večný zápas s fľakmi

Dokonalý priestor na bývanie je ilúzia. Toľko činností, ktoré denne realizujeme, nám používaním predmetov či menšou nehodou môžu idylku narušiť. Škvrny na nábytku, fľaky na koberci, šmuhy po pastelkách na stene i farebné stopy po ovocí či červenom víne, to všetko však môžeme zlikvidovať. A pomôže nám aj osvedčený citrón alebo ocot z komory. Dá sa na ne spoľahnúť.

 

WEB pre celú rodinu

Od červeného vína

Fľaky od potu

Ak maľujú na steny

Veľké malé nehody

Domácnosť - Čo so škvrnami   Ak aj na vypratej bielizni svieti mastný fľak, skúsme ho posypať detským zásypom a  prežehliť cez handru. Tričko znečistené hrdzou zachráni štipka kypriaceho prášku, ktorý necháme pôsobiť 15 minút. Miesto potom vyšúchame handričkou. V prípade silného zašpinenia opakujeme tento proces niekoľkokrát. Ak sa na saku alebo inom kuse odevu zo semišu urobí škvrna, môžeme ju odstrániť obyčajnou gumou...

Škvrny na obruse

Tenisky v blate

Ovocné fľaky

Šťavnaté ovocie dokáže narobiť poriadnu galibu na tričku. Na škvrny z čerešní si vezmime na pomoc osvedčený citrón, jahody zdolá roztok z boraxu a s čučriedkovou šťavou si poradí najskôr peroxid vodíka, ale s nízkou koncentráciou.

Kontakt

magazín Doma a Rada domarada@gmail.com