DOMÁCNOSŤ

Útulný a bezpečný domov je ako vajíčko. Dokonalý priestor, kde je ako všetko v prírode v ideálnej rovnováhe a ktorý je navyše perfektne chránený pomyselnou škrupinkou. A tak sa staráme. Čistíme, upratujeme, zbavujeme sa odpadkov, zatepľujeme steny, objednávame kvalitné bezpečnostné dvere a z hypermarketov vláčime tašky plné pracích a dezinfekčných prostriedkov. Nemálo energie a večne sa opakujúci kolobeh. Ale napokon to stojí za to. Cítiť sa doma ako kuriatko vo vajíčku nie je na zahodenie. S výnimkou veľkosti priestoru. V porovnateľných rozmeroch by to, fakt, nebolo ono.

(foto: freedigitalphoto)

Náš tip

Jarný vietor v našich skriniach

Optimisticky naladení vďaka príchodu jari robíme ochotnejšie poriadky so svojím okolím. S rovnakým nadšením prevetráme svoje skladovacie priestory a púšťame aj do preverovania útrob skríň, aby sme zvládli skutočne dokonalý poriadok a zbavili sa aj všetkých zbytočností. A nepodstatné nie sú ani ramienka, na ktorých je zavesené sako či blúzka.

Krátke a užitočné rady, ktoré pomôžu zorientovať sa rýchlo pri riešení problémov, hľadajte na tematických stránkach Upratovanie a údržba, Staráme sa o textílie, Čo so škvrnami, Nevítaný hmyz a Ako ušetriť.

 

 

WEB pre celú rodinu

Facebook

Perieme záclony

Dáždnikové variácie

 

Jedlom neplytvajme

  

Kam s bižutériou

Námety banálne, ale účinné

Domácnosť   Ešte krátko k malým domácim nehodám, ktoré nám tematicky nezastrešila ani jedna z rubrík. Občas nám praskne porcelán alebo poškriabeme sklenený pohár po babičke. Aj takéto škody sa...

Kam so žiarivkou

Alobal pomáha

Žehličku radšej nie?

Kuchynský odpad

Večné džíny

Kontakt

magazín Doma a Rada domarada@gmail.com